HomeRemotes Transmitter Solutions Stingray 433TSPW1V Garage Door Opener Visor Sized Remote
Previous product
Back to products
Next product
Transmitter Solutions Stingray 433TSPW1V Garage Door Opener Visor Sized Remote
Product price
Additional options total:
Order total:
Compare
Add to wishlist
SKU: 433TSPW1V Categories: Remotes, Transmitter Solutions
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
Description
The Transmitter Solutions Stingray 433TSPW1V Garage Door Opener Visor Sized Remote is an easy to use one-button remote that is perfect for your garage or gate that allows you to open them from a distance.    It operates on a frequency of 433 MHz and is compatible with Keeloq Code Hopping technology. This small remote unit comes with a clip that can be conveniently attached to your car’s visor.  It comes with a maroon case and button and an LED light that indicates it is working and uses a 12V battery.
Additional information
Weight 1 kg
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Compare
Quick view
Add to wishlist
Close
Liftmaster 61LM(8/9 Dip Switch) Garage Door Remote Transmitter(See Tech. Details Below)
Add to cart
Quick view
Close
WAYNE DALTON Remote Control 372MHz/3BTM 327310